avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 849 soluții astăzi
Forum Activitate ninarici25

Activitate ninarici25

Va multumesc frumos pt raspunsuri!
In principiu cunosteam ce mi se poate intampla, insa am totusi o nedumerire in privinta deplasarii executantilor la domiciliu, mai exact asta e tot ceea ce ma sperie mai de tare!
Buna ziua!
Am un credit la o banca de 4 ani (restructurat de 2 ori pana acum), care este pe numele meu, insa a fost facut pt o ruda care acum nu mai vrea sa plateasca. Ideea este ca in momentul de fata eu nu am nici un venit financiar si nici nu am nimic trecut pe numele meu, insa sunt o persoana de buna credinta si intentionez sa-mi platesc cum voi putea in momentul in care ma voi angaja.
Situatia este ca au trecut 90 de zile decand nu s-a mai efectuat nicio plata si cei de la banca au zis k vor incepe procedura de executare silita.
Problema este ca eu locuiesc cu parintii si ei nu stiu, iar intrebarea mea este daca executorii se pot deplasa neanuntati acasa, chiar daca adresa de corespondenta cu banca este una, iar eu acum locuiesc la adresa de domiciliu din buletin.
Va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti ce mi se poate intampla!
Va multumesc si va doresc o zi buna!
Va rog sa ma ajutati! Am absovit anul acesta a doua facultate, sustinand ultimul examen in sesiunea prelungita de toamna in luna octombrie, urmand sa-mi dau licenta in februarie si vreau sa stiu daca pot beneficia de indemnizatie de somaj fara lucrare de licenta. Din cunostiintele mele si in temeiul legii 76/2002 ar trebui sa pot, insa cei dl somaj nu vor sa mi acorde acest drept sustinand k legea invatamantului s-a schimbat. M-am documentat cu privire la aceasta lege dar nu are nici o concordanta ceea ce se intelege din ea cu ceea ce mi-au zis cei de la somaj Rm. Valcea. Multumesc!