avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1665 soluții astăzi
Forum Activitate giginio

Activitate giginio

Buna ziua,am integrat balconul ca spatiu de locuit,unindu-l cu sufrageria,dar am o mare problema cu infiltrarea apei din balconul vecinei de deasupra(mentionez faptul ca balconul este inchis cu termopan iar al ei nu este,fatada blocului fiind termoizolata la amandoua balcoanele).La o ploaie mai puternica sau iarna(cand vecina nu isi da zapada de pe balcon) mi se infiltreaza apa la mine in balcon.Am fost la ea,m-am oferit pe banii mei sa-i fac o hidroizolatie,dar nu vrea.Am vb si cu presedintele asociatiei de proprietari,dar nu o poate obliga.Nu am gasit nici o intelegere din partea ei.
As dori sa stiu daca este vreo autoritate la care sa apelez pt a-mi rezolva problema(mentionez ca am gasit Hotararea nr 400 din 2 aprilie 2003 actualizata art.21,dar nu stiu daca mai este in vigoare).
Sunt absolvent al USH CONSTANTA,centrul teritorial Bacau,la DREPT,forma de invatamant F.R.,PROMOTIA IULIE 2010 si as dori sa stiu cum as trebui sa procedez pt a-mi ridica diploma de licenta!cei de la eliberari diplome de la USH BUCURESTI mi-au spus ca ar trebui sa las o cerere la USH CONSTANTA ,sa fie aprobata si apoi sa-mi elibereze diploma de la Bucuresti,desi diploma nu este gata(facuta)inca!
cererea as putea-o trimite prin fax??