avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1309 soluții astăzi
Forum Activitate deea76

Activitate deea76

Buna ziua,multumesc pentru raspuns,mai voiam sa stiu, dupa ce inregistrez casatoria in Romania,trebuie sa-mi schimb CI-ul si pasaportul ,cu noul nume,sau pot sa astept pana expira si apoi sa le schimb?Prin inregistrarea casatoriei,se face automat si schimbarea actelor?
Buna ziua,ce se intampla daca nu inregistrezi casatoria unui cetatean roman in Bulgaria, cu un cetatean bulgar?Exista consecinte legale?M-am casatorit in Bulgaria cu un cetatean bulgar,mi-am schimbat numele dupa casatorie,si incerc sa aflu daca TREBUIE neaparat sa inregistrez casatoria in Romania,sa-mi schimb toate actele,CI-ul,pasaportul.Am citit pe net ca trebuie inregistrata in 6 luni de la emiterea certificatului de casatorie in Bulgaria.Ce se intampla daca nu inregistrez casatoria in Romania?Multumesc anticipat pentru raspuns.:)
Răspuns la discuția Casatoria in Bulgaria
Multumesc pentru raspuns(si pentru urari),dorim sa ne casatorim anul viitor in Februarie,sper sa fie totul ok.
Buna tuturor,am si eu o rugaminte,daca ma poate ajuta cineva cu o informatie,logodnicul meu e bulgar,si intentionam sa ne casatorim in Bulgaria,as vrea sa stiu ce documente trebuie sa am cu mine in Bulgaria ,necesare pentru oficierea casatoriei.Va multumesc anticipat pentru raspuns.