avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Activitate spidy

Activitate spidy

salutare am tot citit aici pe forum despre concediu fara salar dar nu am gasit ceva ce sa ma ajute pe mine.Mama mea lucreaza in cadru unui spital municipal din timisoara a plecat la fratele meu in spania avand 2 saptamani de concediu de adihna adica tot si ma sunat pe mine sa merg la spital sa vb daca poate sai aprobe 1 luna de concediu fara plata abia si abia dupa indelungi rugaminti la sefa de sectie a primit 2 saptamani si daca nu se intoarce dupa aceste 2 saptamani de concediu fara salar o da afara si aduce alta in locu iei.V
a multumesc
bunaziua am un dosar de certetare penala la parchetu targoviste in urma unui accident rutier iar victima a dat o declaratie precum ca nu are nimic din cauza accidentului si nu are pretentii de la mine precizez ca dosaru a plecat in data de 7 noiembrie de la politie la parchet pe mine mar interesa cam cat dureaza pana se da un verdict pt ca am permis toate gradele si lucru in comunitatea europeana si am nevoie de permis ce as putea sa fac sa mearga mai repede dosaru adica sa se dea verdictu de neincepere a urmariri penale pt ca victima nu are nimic pretentii sau altceva din cauza accidentului.Va multumesc