avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1010 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Durata solutionarii unui dosar aflat la parchet
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Durata solutionarii unui dosar aflat la parchet

bunaziua am un dosar de certetare penala la parchetu targoviste in urma unui accident rutier iar victima a dat o declaratie precum ca nu are nimic din cauza accidentului si nu are pretentii de la mine precizez ca dosaru a plecat in data de 7 noiembrie de la politie la parchet pe mine mar interesa cam cat dureaza pana se da un verdict pt ca am permis toate gradele si lucru in comunitatea europeana si am nevoie de permis ce as putea sa fac sa mearga mai repede dosaru adica sa se dea verdictu de neincepere a urmariri penale pt ca victima nu are nimic pretentii sau altceva din cauza accidentului.Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Adrian Tudor , Consultant asigurari 18:22, 12 Noiembrie 2011
Nu exista prevedere legala care sa impuna un anume teremn pentru cercetare si solutionare cauza
Nu omiteti aspectul privitor la perioada anului-sfarsitul anului,in care abunda urgentele
Nu omiteti aspectul privitor la disproportia semnificativa intre bagajul de activitate si cazuistica si personal responsabil in solutionare
Avand in vedere data precizata,nu aveti sanse sa vi se comunice solutia in acest an
Eventual ,fata de motivele dvs personale ,puteti incerca audienta la prim procurorul parchetului responsabil in solutionare
Este mult prea devreme ca sa si vi se solutioneze dosarul. Este in functie si de gradul de incarcare al parchetuli respectiv. Puteti doar sa faceti o cerere catre prim-procurorul parcetului respectiv si sa cereti motivat urgentarea dosarului dv.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, in data de 11.08.2020 am avut un accident rutier " ... Trestiuta Trestiuta Buna ziua, in data de 11.08.2020 am avut un accident rutier \" cu victime \"... Pun \" \" pentru ca am impins pe un motociglist de pe motor, aveam aprox 20 ... (vezi toată discuția)
Solutionare dosar cu propunere nup tao tao Buna ziua, Am fost implicat intr-un accident din care a rezultat ranirea usoara a unei persoane. M-am inteles cu persoana respectiva, a dat declaratie ... (vezi toată discuția)
Accident rutier cu victime- cat timp dureaza solutionarea dosarului? rosescu_matei rosescu_matei am avut un accident rutier in vara la Constanta , am fost eu vinovat si victimele nu au avut pretentii dar nici nu li s-au luat declaratii. de atunci ma tot ... (vezi toată discuția)