avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 430 soluții astăzi
Forum Activitate aroc1

Activitate aroc1

buna seara.azi de dimineata a venit un reprezentant de la eon a taiat furnizarea gazului si a spus ca nu ne rebranseaza pana nu platim tot.ok,am ajuns la reprezentanta eon arad unde nu a fost destul ca am platit tot pana la ultima factura chiar daca nu era scadenta ci a trebuit sa platesc si o taxa de rebransare de 125 de lei parca +o garantie de 365 lei care nu pot sa o ridic timp de 2 ani de la BRD.adica este la dispozitia lor sa vada daca nu cumva voi mai repeta isprava si o sa indraznesc sa nu platesc la timp facturile lor.este legal cum au procedat?
Răspuns la discuția zgomot prea mare
multumesc mult de ajutor.
buna ziua.locuiesc intr-o localitate in afara orasului arad la casa.langa mine sa infiintat un srl ce produce geamuri din lemn stratificat.mai nou au adus un motor ce de dimineata de la ora 7 pana la ora 20 face un zgomot f greu de suportat. degeaba am luat legatura cu proprietarul firmei sa il rog sa incerce sa mai reduca din zgomot pt ca el se apara spunand ca motorul are norme nemtesti si e in regula.intre timp el sa si mutat cu toata familia ramanand doar fabrica aici.unde se poate reclama deranjul produs de zgomotul motorului.va multumesc.
Discuție acte necesare
am un srl ce are ca obiect de activitate comertul.vreau sa particip la targurile si expozitiile de imbracaminte ce se fac in orase .nu stiu exact ce acte trebuie sa am cu mine si care din ele pot fi cerute de organele de control in timpul desfasurarii expozitiei.precizez ca vreau sa ma deplasez si in alte orase.va multumesc.