avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1696 soluții astăzi
Forum Activitate adreana

Activitate adreana

Discuție Divort
Sotul meu a inaintat divortul prin tribunal.Am primit citatia si am vazut ca si-a angajat un avocat Din culpa comuna. Avem o fiica de 16 ani .Eu nu as vrea sa ma prezint la tribunal.Care este procedura si cum decurge procesul ? Care sunt etapele? Stiu ca este citata si autoritatea tutelara. Daca el asa doreste eu nu ma pot impotrivii dorintei lui , dar nu am puterea de a ma prezenta la tribunal.







MULTUMESC !
In cat timp vine citatia de la procuror pt. audiere in acuzatia de inselatorie art.215. cod penal ? Si care sunt procedurile ?

Va rog mult sunt ingrijorata ! Nu am dormit toata noaptea.Cei de la camera de supraveghere probabil au imagini cand mama pune o alta folie in tigaie ce are un pret mai mic .In urma declaratiei lucratorului de la supraveghere cei de la politie au facut incadrarea la art. 215. Ce se va intampla ? Va multumesc !
Va rog mult sunt ingrijorata ! Nu am dormit toata noaptea.Cei de la camera de supraveghere probabil au imagini cand mama pune o alta folie in tigaie ce are un pret mai mic .In urma declaratiei lucratorului de la supraveghere cei de la politie au facut incadrarea la art. 215. Ce se va intampla ? Va multumesc!
un angajat de la securitate mai furios a chemat politia, au venit, s-au intocmit declaratiile si asa s-a ajuns la art. 215
si a fost "condusa" la camera lor din incinta magazinului sa "recunoasca", dar ea a negat si a spus doar ca s-a uitat la mai multe tigai si la capace si a ales una
cei de la paza asteptau la casa , si dupa ce a platit au cerut verificarea bonului
cei de la paza, camere si securitate ?
angajatul de la casa a fost interesat doar sa scaneze produsul , daca el ar fi fost vigilent nu ajungea mama sa plateasca pe o tigaie 49,90 in loc de 239,90. dar daca ar fi fost invers ? oare s-ar mai fi sesizat?