avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 659 soluții astăzi
Forum Activitate MrSpyrydus

Activitate MrSpyrydus

Răspuns la discuția Furt nedeclarat
nu am dovezi ca telefonul era al meu si nici despre cum lam procurat, am doar persoane care pot recunoaste lucrul acesta. va multumesc pt raspuns si sper ca nu sunt prea insistent
Răspuns la discuția Furt nedeclarat
si in cazul in care au vandut telefonul? pot cere despagubiri? daca da cat? la pretul din magazin sau cum se calculeaza? pot sa incep actiunea si din 5 ianuarie? pentru ca sunt plecat din localitate pana atunci
Discuție Furt nedeclarat
Acum o luna si ceva mi-a fost furat telefonul si ieri am vorbit cu 2 persoane care spun ca au vazut cine l-a luat si pot depune marturie daca este nevoie. Cand a fost furat nu am declarat nimic la politie si de asemenea nu am acte sau un contract care sa ateste ca am avut vreodata acel telefon. Credeti ca se mai poate face ceva? Precizez ca era un telefon destul de scump si de aceea as merge pana aici pentru a recupera macar o parte din bani. Multumesc pentru ajtuor
Va multumesc pentru ajutor. Acum totul depinde de ei.
Cu o ora in urma un prieten a fost agresat, impreuna cu un alt baiat, de 2 persoane de aproximativ 20 de ani. Precizez ca ei sunt minori iar 2 fete au fost martore la cele intamplate. intrebarea mea este: Ce trebuie sa faca in aceasta situatie? Ei au mai multe lovituri, vanatai, iar unul din ei a fost aruncat in fata masinii, totusi nu s-a intamplat nimic tragic. Trebuie sa mearga la spital? Se rezolva ceva daca nu cunoaste decat o descriere a atacatorului si locul unde s-a intamplat totul? Sper ca exprimarea si gramatica e buna sunt destul de grabit si as dori un raspuns cat mai rapid. Va multumesc foarte mult.