avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 940 soluții astăzi
Forum Activitate genoveva70

Activitate genoveva70


Va multumesc pt raspunsuri ; as vrea sa mai adaug faptul ca doar in vizita as vrea sa vin in Romania,anul viitor;am hotararea definitiva si irevocabila si numele l-am schimbat.E tarziu
sa il schimb anul viitor in ianuarie?Credeti ca o sa primesc amenda cand voi merge la consulat sa schimb pasaportul?Va multumesc
Buna ziua.......locuiesc si muncesc in Anglia de multa vreme si am divortat din februarie 2011;procesul de divort a avut loc in Romania ,Iasi;problema e ca nu am reusit sa imi schimb actele in tot acest timp(pasaportul si restul ).Este un timp de valabilitate?adica ai un termen de un an ,6 luni etc.sa iti schimbi toate actele ?sunt pasibila de vreo amenda?Va multumesc
Buna ziua,

doresc din partea dvs sa aflu daca exista urmatoarea lege:daca ai datorii la intretinere si vrei sa platesti esalonat ,de ce nu imi primeste banii doar pe datoria la intretinere ?Va dau cateva detalii:parintii mei sunt pensionari si au acumulat o datorie la intretinere de 3700ron cu penalizari ajungand la 5200ron.Mama mea(locuim in Iasi)a mers la asociatie sa plateasca o suma de 1200 ron din datoria de la intretinere ,insa nu i-a primit banii decat decat impartindu-i 1000ron datoria si 200ron penalizarile .Exista asa o lege inacat sa vrei sa achiti putin cate putin din datorie si casierele nu primesc banii decat cu conditia sa platesti si la penalizari ,,ceva,,???
Va rog sa ma ajutati sa inteleg aceasta aberatie!EXISTA ACESTA LEGE?? va multumesc