avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 516 soluții astăzi
Forum Activitate GhicaV

Activitate GhicaV

doar nu o sa stau asa toata viata.... va trebuii sa ma angajez , va trebuii sa cumpar o masina ..... trebuie sa stiu la ce sa ma astept , nu ?
Eu momentan nu am nimic pe numele meu ...nu lucrez de circa 4 ani ... nu am conturi bancare .... acele " harti" de la executorul judecatoresc le-am prmit acum aproape 2 ani ... si de atunci nu mai stiu nimic de ei ( nici un telefon sau hartie din partea executorului sau firmei de recuperari)
In cazul meu cum as putea afla daca executorul a inchis dosarul sau nu ?
Cam aceasi problema am si eu. Societatea de recuperari m-a dat in judecata " cazul" a ajuns pe masa unui executor judecatoresc ...am primit acasa decizia de executare silita ....numai ca ....nu prea au ce sa " execute" . Intrebarea mea ar fi daca se prescrie aceasta datorie si executare si daca da dupa cati ani se prescrie .
Multumesc frumos pentru raspuns !
Exista cumva o data fixa in care trebuie sa anunt administratia blocului ca de la o anumita data va locui o singura persoana si nu doua ?
De la 1 noiembrie locuiesc singura iar fosta colega de apartament nu a facut cerere de scoatere de la plata intretinerii . iar administratorul mi-a raspuns sec ca pe el nu il intereseaza si ca voi platii tot pentru doua persoane si luna aceasta . Multumesc!