avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2002 soluții astăzi
Forum Activitate yrysv

Activitate yrysv

Bineinteles ca facultatea e acreditata!!!
Astazi am avut o intrevedere cu directoarea scolii si cu angajati ai sindicatului din care fac parte, acestia din urma explicandu-i, nu pentru prima data, ca trebuia sa raman cu incadrarea de profesor pentru invatamantul primar. Directoarea scolii nu a fost de acord si mi-a spus ca deja m-a reincadrat incepand cu aceasta luna (cand se face plata pentru luna aprilie) ca invatatoare, scazandu-mi si salariul si ca va accepta incadrarea mea ca profesor doar cu avizul scris al departamentului juridic din cadrul ISMB.
Ce sfaturi imi dati? O sa merg si la inspectorat pentru ca sunt cam multe nedreptati!
O seara buna si va multumesc!
Buna seara!
Sunt absolventa de Liceu Pedagogic, specializarea Invatator-educatoare in 2006, a Facultatii de Management turistic si comercial in 2009 si a Masterului de Marketing si comunicare in afaceri in iulie 2011. In septembrie 2011, conducerea m-a incadrat ca profesor pentru invatamantul primar, iar acum mi s-a spus ca am fost incadrata gresit, ca voi fi reincadrata ca invatator si probabil ca mi se va opri si diferenta de salarizare din luna septembrie si pana in prezent.
As dori sa stiu si eu care este incadrarea mea corecta.
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!
O seara buna!
Buna seara
As dori sa stiu daca, in conditiile in care o mamica renunta la indemnizatia pentru cresterea copilului inainte de a implini acesta 2 ani ( copilul s-a nascut in 2010) si se intoarce la locul de munca, aceasta poate solicita reintrarea in concediul legal de crestere a copilului si daca mai are dreptul sa primeasca indemnizatia de care a beneficiat.