avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 800 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters230320

Activitate ContSters230320

Răspuns la discuția decadere din drepturi
mentionez ca a fost dat afara din serviciu tot din cauza alcoolului,a facut scandal cu fosta iubita pe strada,pot doved cu martori ca nu a vizitat -nu s-a interesat de copil pana acum(noi suntem despartiti de fapt din 2006 dar divortul l-am terminat in aceasta vara),plus ca asa cum am spus copilul este speriat de tata(pot dovedi la psiholog),deci cred ca pot sa il decad din drepturile parintesti?
Răspuns la discuția decadere din drepturi
tocmai ca pune in pericol integritatea copilului el fiind mereu sub influenta alcoolului,inclusiv familia sa este impotriva lui din cauza alcoolului.
Răspuns la discuția pensie alimentara
cat costa un executor judecatoresc?
Răspuns la discuția decadere din drepturi
Cum pot sa il decad din drepturile parintesti pe tata-l,mentionez ca ,copilul are traume cauzate de tata si nu vrea sa merga la el asa cum s-a stabilit programul de vizita,sa il duc la psiholog si sa cer un raport ?
Răspuns la discuția decadere din drepturi
AM inteles ca pentru a iesii din tara i-mi trebuie hotararea de divort si inca ceva(ordonanta prezidentiala sau asa ceva)
Buna ziua.Am incheiat procesul de divort unde fostul sot are un program de vizita stabilit,problema este ca baiatul in varsta de aproape 9 ani nu vrea sa mearga la taica-su deoarece el are niste traume produ-se de fostul sot,fiind consumator de alcool,cum sa procedez sa i-l decad din drepturi ca parinte (toata lumea care il cunoaste il stie de alcoolic) si vreau sa obtin si dreptul de a putea iesi din tara cu coplilul fara acordul sau(mentionez ca el i-si schimba des domociliul si nu pot sa il gasesc sa i-mi dea procura-este de inteles de ce i-si schimba domiciliul din cauza bauturii)
buna ziua.Am de primit de la fostul sot pentru pensia alimentara a fiului nostru suma de 4900 lei pentru cele 8 luni de cand am intentat procesul de divort,va rog sa i-m spuneti cum sa procedez deoarece el i-mi trimite (de 2 luni) doar suma stabilita pe luna ,nu si restanta din urma-respectiv cei 4900 lei.