Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

buna ziua.Am de primit de la fostul sot pentru pensia alimentara a fiului nostru suma de 4900 lei pentru cele 8 luni de cand am intentat procesul de divort,va rog sa i-m spuneti cum sa procedez deoarece el i-mi trimite (de 2 luni) doar suma stabilita pe luna ,nu si restanta din urma-respectiv cei 4900 lei.
Adresati-va unui executor judecatoresc cu cerere de executare silita.
Este necesar sa va adresati unui executor judecatoresc pentru punerea in executare a hotararii prin care debitorul are de achitat suma restanta de 4900 lei cu titlu de pensie de intretinere.
cat costa un executor judecatoresc?