avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Activitate consuello3

Activitate consuello3

Răspuns la discuția Risc vreo amenda?
Aceste contracte de comodat le depun unde se depun si cele pentru sediu social sau raman la mine?
Va multumesc
Răspuns la discuția Risc vreo amenda?
i cu ntul cum sa procedez?
Buna ziua. Daca in cadrul activitatii fimei (realizare de situri web) al carei administrator sunt folosesc calculatorul proprietate personala la care nu mai am nici macar facturile de acum 2 ani risc sa iau vreo amenda ceva? Ma pot acuza ca l-am furat si sa mi-l confiste? Banuiesc ca nu exista nicio posibilitate sa intru cu el in legalitate in cadrul firmei? Vreo hartie de mana ceva prin care eu persoana fizica imprumut pt folosinta calculatorul?

Multumesc
"Cativa euroi" inseamna mai exact 15 euro lunar pe care nu as vrea sa ii dau in plus din moment ce platesc deja 10. Mai ales ca nu stiu daca voi reusi sa castig vreun ban.

Nu pot inchlude obligativitatea achitarii conexiunii de net in contractul de comodat incheiat intre firma si unul dintre parinti care este proprietar? Sau vreun act prin care eu ca persoana fizica cedez firmei spre folosinta conexiunea la net in mod gratuit?

Sunt convinsa sau cel putin sper sa existe o portita prin care sa includ netul meu pe persoana fizica in activitatea firmei ca sa nu iau vreo amenda.

Va rog ajutati-ma daca puteti.
Va rog daca puteti sa ma ajutati cu urmatoarea dilema:
Mi-am tras net pe adresa de acasa. Ulterior mi-am infiintat si o fima pe aceeasi adresa. As vrea sa folosesc conexiunea de net trasa pe persoana fizica pt firma care are ca domeniu de activitate realizarea de situri web. As vrea sa fiu in regula in sensul in care inclusiv conexiunea la net sa fie folosita legal din punct de vedere al organelor statului pt a nu lua vreo amenda.

Cum pot proceda? Nu as vrea sa reziliez pe persoana fizica deoarece imi cer tot felul de taxe egale cu abonamentul pana la sfarsitul perioadei.

Exista vreo procedura prin care eu ca administrator al firmei sa preiau legal, in documentele firmei, conexiunea la net aflata pe numele meu ca persoana fizica?

Va multumesc