avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 449 soluții astăzi
Forum Activitate tranulea

Activitate tranulea

Discuție Iesiri la bloc
buna seara , blocul unde locuiesc are doua iesiri : o usa in fata (principala ) si cealalta da in spatele blocului . avem doi vecini care inchid mereu usa din spate . au ei " o problema " . intrebarea este : au voie sa faca lucrul acesta ? este vreo lege care sa le interzica sa faca ce vor ei deoarece usile blocului nu sunt ale lor , toti ar trebui sa le folosim ! am intrebat la asociatie si mi s-a spus ca acele usi nu ar trebui inchise deoarece sunt "usi de incendiu " . cum am putea sa ii convingem pe acesti vecini ca macar pe timpul zilei sa nu mai incuie usa pentru a putea avea acces in spatele blocului unde avem si masina parcata si copii se mai joaca acolo si le este foarte greu sa ocoleasca tot blocul pentru a veni in casa . va multumesc !




buna ziua , eu am gemenele nascute in martie 2007, am si eu avocat , acum cateva zile am castigat , dar am 15 zile in care s-ar putea sa faca recurs "paratii ".
sper din tot sufletul sa nu faca recurs , dar vom vedea . intrebarea este : daca castigam stiti cumva cand ne dau banii , sau ne vor amana mereu ca nu au banii necesari !!!!!
adica , castigam degeaba , ca banii ne vor da cand vor " avea " , sau sunt obligati sa ii dea dupa castigarea procesului ??
emailul meu este mircea.adina@yahoo.com , daca stiti cumva mai mult decat mine poate tinem legatura !!!!
daca puteti imi trimiteti si nr. de dosar , sa vad ce anume a invocat si avocatul dumneavoastra ??!!!!
multumesc mult !!!!

dupa doua saptamani de alergat la directia copilului , la I.T.M. , de abia astazi mi s-a spus ca nu se poate face nimic pentru cei care vor indemnizatia retroactiva pentru gemeni , deoarece decizia ICCJ, nu a fost publicata in Monitorul oficial , asa ca acea decizie nu este inca oficiala
deci mai avem de asteptet mamicilor de gemeni !!!
daca afla cineva cand va fi publicata decizia in monitor , va rugam anuntati-ne.
multumim anticipat !!!!
buna ziua , ma numesc tranulea adina si am doua fetite gemene de 4,8 luni.
sunt nascute in martie 2007.
aceasta actiune individuala in instanta se poate face cu un avocat sau trebuie sa ma reprezint singura .
si in primul rand pe cine dau in judecata acum , pe statul roman , fortele de munca , sau completez doar o cerere de incepere a actiune si apoi mai vedem ?
va multumesc