avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 820 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... indemnizatia retroactiva pentru gemeni
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

indemnizatia retroactiva pentru gemeni

buna ziua , ma numesc tranulea adina si am doua fetite gemene de 4,8 luni.
sunt nascute in martie 2007.
aceasta actiune individuala in instanta se poate face cu un avocat sau trebuie sa ma reprezint singura .
si in primul rand pe cine dau in judecata acum , pe statul roman , fortele de munca , sau completez doar o cerere de incepere a actiune si apoi mai vedem ?
va multumesc

Alte discuții în legătură

Indemnizatie copil (2) amaadina amaadina Buna seara, ma numesc Adina, vin cu o intrebare/rugaminte la dvs, si anume: am nascut in anul 2016, inca sunt in crestere copil, (fetita va implini varsta de ... (vezi toată discuția)
Intrebare concediu crestere copil si indemnizatie la a-2-a nastere si ce pasi trebuie urmati aliskin2003 aliskin2003 Pe data de 15 martie 2016 am nascut pentru a doua oara 2 fetite pentru care vreau sa intocmesc dosarul pentru concediu crestere copil si indemnizatie. ... (vezi toată discuția)
Un alt proces pentru indemnizatie ccc pentru sarcina gemelara SILVIA HORVATH SILVIA HORVATH Ma numesc Juravete Lacramioara, si la data de 21.11.2006, am nascut 2 fetite gemene cu handicap; In baza dosarului depus la Primaria Timisoara, am primit ... (vezi toată discuția)