avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 821 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie copil (2)
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie copil (2)

Buna seara, ma numesc Adina, vin cu o intrebare/rugaminte la dvs, si anume: am nascut in anul 2016, inca sunt in crestere copil, (fetita va implini varsta de 2 ani in aprilie 2018) intre timp am ramas din nou insarcinata, bebe 8 sapt) ar trebui sa incep serviciul in luna martie, inainte de implinirea celor 2 anisori ai fetitei.. cum
Ar trebui sa procedez cu angajatorul dat fiind situatia actuala? Sa i anunt dinainte de luna martie printr o cerere la care voi anaexa adeverinta de la
Medic cum ca sunt din nou insarcinata si urmeaza sa reincep jobul in luna martie? Sau sa ma prezint cu cererea si adeverinta de la medic cand incep efectiv serviciul
In luna martie? Ce ar trebui sa contina cererea catre angajator? Cum mi se va calcula noua indemnizatie? Ma poate da afara cumva inperioada scurta de timp pe care o voi lucra pana voi reintra din nou in prenatal? Cum
Voi fi analizata din punct de vedere contract de munca/venit? Scuze pt sirul
Lung de intrebari, va rog dim suflet poate ma veti lumina dvs sa pot avea oviziune cat mai reala, corecta si completa privind situatia mea.. va multumesc frumos!
Ultima modificare: Joi, 14 Decembrie 2017
amaadina, utilizator

Alte discuții în legătură

Cand si cum anunta mamica angajatorul ca este gravida ? cristinabucuresti cristinabucuresti Salut. Sunt mamica unui baietzel de 1 an si 7 luni :D si voi avea concediu de crestere copil pana pe 19.mai.2010 ( data cand bebe implineste 2 ani) :D Acum ... (vezi toată discuția)
Reinceperea activitatii la locul de munca dupa concediu de maternitate Dumitrescu.Iustina Dumitrescu.Iustina Buna ziua, Sunt in concediu de crestere copil si va trebui sa reincep activitatea la inceputul lunii Mai, inainte de implinirea a doi ani a copilului. Sunt ... (vezi toată discuția)
Concediu prenatal 2018 Cecilia agrigoroaei Cecilia agrigoroaei Cum se calculeaza concediul prenatal si postnatal in 2018? (vezi toată discuția)