Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Reinceperea activitatii la locul de munca dupa ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Reinceperea activitatii la locul de munca dupa concediu de maternitate

Buna ziua,
Sunt in concediu de crestere copil si va trebui sa reincep activitatea la inceputul lunii Mai, inainte de implinirea a doi ani a copilului. Sunt insarcinata cu al doilea copil, iar data nasterii este la sfarsitul lunii august.
Imi puteti spune, va rog, daca va trebui sa lucrez din luna mai pana voi reintra in concediu de maternitate, sau daca exista si alte optiuni? Si cum se va recalcula indemnizatia?
Va multumesc mult!
Va trebui sa lucrati din luna mai pana veti reintra in concediu de maternitate ...
Multumesc!