avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 431 soluții astăzi
Forum Activitate alexandru_ptc

Activitate alexandru_ptc

Multumesc însă intrebarea era ca de ceva timp, respectiv anul curent s-au introdus niste noi taxe pe lângă cei 16 %. În continuare nu stiu cat din cei 4000 imi revin la indemnizație.... Multumesc
Buna ziua. Sotia mea lucreaza pt o companie cu un contract individual de munca nedeterminat. Mediul de activitate Media. In urma cu cateva luni a negociat un contract de 6 luni sub forma de drepturi de autor ce urmeaza a intrat in vigoare de la 1 noiembrie 2017. De mai putin de doua sapt am avut placuta surpriza sa aflam ca vom fi parinti. Intrebarea este urmatoarea: ce cota se i-a in calcul la indemnizatie din contratul de drepturi de autor? Am inteles ca sunt niste calcule mult mai complexe respectiv nu stiu ce valoare forfetara etc... Contractul de drepturi de autor este pe suma de 4000 de lei net, Ce valoare va avea la calculul final la indemnizatie exceptand ce vom primi de la contractul individula de munca unde calculele sunt mult mai simple.


este adevarat ?? [ link extern ]
Cu ceva timp in urma am lucrat pentru o firma DTH Television in speta BOOM TV. In urma cu cateva luni(13 iunie 2011) am fost instiintat de catre Casa de Insolventa Transilvania ca sunt dat afara. Odata cu plecarea din acea firma am ramas cu neplata concediului de odihna pe un an si jumatate cat si salariul compensatoriu. Suma totala se ridica la 4500 roni. Va rog sa ma ajutati si pe mine cu cateva sfaturi utile cum pot sa imi recuperez banii.. Am inteles ca tb sa ma inscriu la masa credala pentru a-i recupera dar nu stiu unde, cum si asa mai departe. Va multumesc