avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 787 soluții astăzi
Forum Activitate ralucaanca

Activitate ralucaanca

va multumesc frumos !!
deci chiar daca nu voi mai continua prima facultate si ma voi inscrie la alta, pensia o voi primi in continuare?? da intradevar mi s-a cerut o adeverinta, dar voiam sa ma asigur ca o voi primi in continuare. va multumesc
Buna ziua, as avea nevoie sa ma lamuriti va rog cu o problema. Sunt studenta la o anumita facultate, si beneficiez de o pensie de urmas, in cazul in care nu voi mai frecventa faculatetea si ma v-oi inscrie la o alta facultate, voi mai beneficia in continuare de acesta pensie de urmas, daca ma inscriu la o alta facultate? sau este necesar sa continui studiile la prima faculatate pentru a primi acesta pensie de urmas?? acesta pensie se ofera doar daca incepi o faculate si o duci la bun sfarsit ?? sau chiar daca ma voi mai inscrie la inca o facultate o voi primi in continuare indiferent ca nu mai sunt la aceea faculatate?? multumesc
buna seara,am o nelamurire, si am rugamintea sa ma ajute cineva cu un raspuns.in prezent sunt studenta, si beneficiez de pensie urmas MAI, am dreptul sa prestez servicii prin contract de mandat , pentru a incheia asigurari privind reforma obligatorie a sistemului sanitar, fara ca aceasta sa mi afecteze capacitatea de a primi pensia de urmas.mentionez ca pentru sumele pe care le as primi daca as presta firma ar vira automat impozitul.multumesc anticipat si astept un raspuns cat mai curand