avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 757 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters233279

Activitate ContSters233279

Asta o stiu...ce ma doare e ca mi-au respins un drept pe care il am, vreau sa stiu cui sa fac o noua cerere pt dovada...trebuie sa existe o soluti, altfel ce fac stau 5-6 luni fara carnet...pt ce? Doar masina e pe numele meu,putea fi gasita in baza politiei ca fiind inscrisa cu nr rosii,expirate, clar, dar Art 85 presupun ca se refera la o masina neinscrisa care in caz de accident nu poate fi determinat proprietarul.

Am fost prinsa de pol. cu nr provizorii expirate de o zi si dusa la sediu,unde nu am semnat nimic deoarece am vrut sa ma consult cu un avocat. Mi-au retinut carnetul si nr de la masina. Mi+a dat o dovada pe 15 zile care a expirat pe 29.12.11 .In 5.01.12 am mers la procuratura ptr a o prelungi dar a fost respinsa pe motiv ca*nu exista prelungire fara a exista anterior un drept de a conduce valabil*. Ce e de facut, unde pot face o noua cerere?


Acum 2 ore am fost prinsa de pol cu nr provizorii expirate de o zi si dusa la sediu,unde nu am semnat nimic deoarece am vrut sa ma consult cu un avocat. Mi-au retinut carnetul si nr de la masina.
Ce e de facut in situatia asta?