avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Activitate alexflav

Activitate alexflav

Răspuns la discuția accident rutier bechet-calafat
eu va intreb pe d-vst cum a scazut de la 129 la 107 fara frana? asta nu o explica nimeni!! distanta fiind de 8m ,mentioneaza expertul in calc sale
Răspuns la discuția accident rutier bechet-calafat
eu va intreb pe d-vst cum a scazut de la 129 la 107 fara frana? asta nu o explica nimeni!!
va rog a-mi raspunde la o intrebare in legatura cu un accident soldat acum 1 an si jum ,in cercetare inca! evenimentul s a petrecut pe banda mea de mers lucru mentinat si in raportul de experiza ,numai ca in acelasi raport se mentioneaza si faptul ca eu circulam cu 129 km la h si in momentul impactului 107 ,dar fara urma de franare ceea ce am mentionat si in declaratie ca nu am franat doar am iesit dupa carosabil cu roata dreapta incercand sa evit. expertul spune acelasi lucru ca si mine ,ca nu exista urma de franare ca ies de pe carosabil cu roata dreapta si ca daca m-as fi deplasat cu viteza (90km /h) respectiva sectorului de drum puteam evita.(asta denota culpa comuna), akm eu intreb cum putea stabili el viteza cat timp nu am franat (doar din energia cinetica ,nu are cum) si ca daca ma deplasam cu 90 puteam evita. o alta intrebare in urma evenimentului am avut 10zile spitalizare si 45-50zile ingrijiri am depus certificatul si biletul de iesire dar nu am facut plangere sa cer despagubirii , se mai poate face akm? va multumesc anticipat