avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Activitate martinescu-bogdan

Activitate martinescu-bogdan

nu stiu exact. pe act scrie ca la midia naodari, probabil asa se numea in trecut si au schimbat numele in petro midia .. asta inseamna ca actiunile sunt la petromidia?
salut. Am un act doveditor in care spune ca detin un numar x de actiuni la compania Midia Navodari. Dac cineva stie care este procedura, de unde pot afla detalii sau cat costa o actiune. Actul apartine parintilor mei si este parafat de foarte multi ani. Mai este valabil ? multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Recuperare permis dupa NUP
Nu am fost cu NUP-ul la agent. El mi-a spus dinainte ca permisul trebuie sa vina de Parchet. Trebuie sa merg cu NUP-ul la Politie? sau la Eliberari Permise?
Va salut si multumesc anticipat celor care ma pot ajuta. In urma cu aproximativ 2 luni am accidentat o pers. pe trecerea de pietoni, am urmat toate procedurile legale Politie, recunostituire, victima la spital, certificat medico-legal .etc Victima nu a avut nici o zi de spitalizare. si nu a depus plangere, acoolemie 0. Mi-au luat carnetul si agentul mi-a spus ca trimite actele la parchet pentru solutionarea cazului. Intre timp, am folosit o dovada pe o perioada de 15 zile, pe care din pacate am pierdut-o. La o luna de la accident mi-a venit si amenda, in jur de 230 de lei, am platit in fine si ieri mi-a venit de la parchet NUP-ul. Agentul mi-a spus ca odata cu actele de la Parchet voi primii si permisul, fals. Intrebarea mea e ce sa fac? Am inteles de la agent ca pot sa imi prelungesc dovada, dar am pierdut-o. Nu stiu unde sa merg, la Politie, la Parchet, ce acte imi trebuie, cat sa mai astept, nu stiu nici macar daca mi-au suspendat permisul. Orice sfat avizat e bine venit. Pot inca sa circul cu dovada si daca da de unde iau pentru ca pe precedenta am pierdut-o. Craciun fericit tuturor!