avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 601 soluții astăzi
Forum Activitate dantemircea

Activitate dantemircea

Răspuns la discuția Contract de munca
va multumesc pentru raspuns.Cred ca aceasta este cea mai simpla solutie.
Răspuns la discuția Contract de munca
va multumesc pentru linkul indicat.As mai avea o intrebare daca dupa nastere se intra in somaj,dupa cat timp se pot depunele actele pentru a putea beneficia de indemnizatia de maternitate?
Răspuns la discuția Contract de munca
angajatorul nu are nici o problema in prelungirea contractului de munca, vreau doar sa-mi spuneti daca se poate prelungi si apoi se poate face cerere de suspendare a contractului de munca (sau a actului aditional la contract) pentru a intra in concediu crestere copil?
daca cineva are contract individual de munca pe perioada determinata(care expira la data de 25.02.2014),si urmeaza sa nasca dupa aceasta data, are dreptul la indemnizatia de maternitate sau trebuie sa i se prelungeasca contractul?
precizez ca are vechime la respectivul loc de munca de 5 ani.
Răspuns la discuția Calcul impozit salarii
tot nu inteleg si va rog frumos sa-mi raspundeti.a-ti spus ca deducerea este 350 lei.salariul net 301.acum 301 sunt deducerile,iar la intrebarea cu impozitiul a-ti spus 0 deci anual este tot 0 nu?deci cum arata o adeverinta de venit fiscal?
va multumesc anticipat pentru amabilitate.
pentru anul fiscal anterior (2012) la un venit brut de 360 ( jumatate de norma)lei cu un copil minor in intretinere cum trebuie sa arate adeverinta (impozit)?
Va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Calcul impozit salarii
pai si impozitul trebuie sa fie 0 pe tot anul nu? daca pe luna este 0 cum ati spus mai sus
Discuție Ajutor social
Care a fost venitul/ familie sau pe membru conform legislatiei pe anul 2012 pentru obtinerea ajutorului social?
Răspuns la discuția Calcul impozit salarii
Deci daca persoana in cauza cere o adeverinta de venit pe 2012 de la fisc deducerile personale sunt 4200 lei si impozitul pe venit realizat 0?Am dreptate?
Va multumesc
Răspuns la discuția Calcul impozit salarii
Va multumesc frumos