avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Activitate cos80

Activitate cos80

Am rugamintea sa ma ajutati cu cateva informatii legate de drepturile copilului meu. Vreau sa stiu dupa cat timp de la nasterea copilui se pot intocmi toate actele pentru alocatie+supliment, indemnizatie, post natal, trusoul se mai acorda pe 2011? si ce acte formulare. Sotia mea a nascut pe 8DEC2011, a intrat in medical la 7 luni incepand cu 1 Octombrie. Am eliberat certificatul de nastere si am fost la primarie sa fac demersurile necesare pentru a beneficia copilul meu de drepturile care i se cuvin. Persoana care se ocupa de aceste acte la primarie are un stil lucru asa intr-un sictir si o lene de nescris si iti da cu flit imediat. (la 9:30 servea cafeaua intr-un alt birou)
Nu stiu ce trebuie sa fac mai departe deoarece sunt disperat pentru ai obtine copilului meu drepturile deoarece la primarie aceasta functionara publica care este platita din banii nostrii de la taxe si impozite nu mi le-a putut oferi spunadu-mi sa vin in Ianuarie ca intra in libere de sarbatori. Nu am mai mers pana acum la primarie sa cer diferite ajutoare Eu m-am dus acolo in disperare de cauza si de a primi informatii, nu de placere, dar in fine incerc sa nu ma enervez si sa inghit in sec.
Vreau sa ma indrumati cu sfaturi pentru a merge mai departe pentru a obtine drepturile copilului tinand cont si de situatia prezentata
Va rog sa ma ajutati!