avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Activitate ioangaspar

Activitate ioangaspar

Pana in ce luna se mai restitue pensionarilor banii retinuti abuziv pt. sanatate?
Multumesc.
santem divortati de 6 ani si nu am facut inca partajul stam in acel imobil amandoi unul la parter adica eu cu fiica mea de 6 ani care mi-a fost incredintata mie dupa divort de la 3 luni pana la doi ani am stat la mama ca el avea o amanta si venea tot timpul baut si facea scandal,dupa 2 ani m-am intors acasa un an a fost bine apoi a inceput iar scandalu in prezenta fiicei noastre si de fata si cu vecinii culmea e ca tot el suna la 112 venea politia constata ca de fapt era ireal ce reclama el si uite asa o duc in fiecare zi cu scandal si cu injuri ,nu mai pot sa plec deoarece intrun fel fiica mea s-a atasat de el si i-am facut camera ei si ia nu mai vrea sa plecam de acolo nu vrea nici sa ma despagubeasca desi are foarte multi bani se ocupu cu bisnit de masini plus inmatriculari si verificari la r a r fara sa aiba autorizatie si-a facut pile peste tot cu alte cuvinte bani la negru ,adica evaziune fiscala.unde trebuie sa ma adresez la ce forum ca sa fiu lasata in pace ,ca la politia din comuna si din turda sau jud.cluj nu am nici o sansa inpotriva lui.
1.a decedat tatal meu in urma cu 10 zile ce trebuie sa fac pentru succesiune in cazul in care el a fost casatorit a doua oara si cu acea persoana nu a avut copii
AM LUCRATE 6 LUNI IN CAZ DE INTERNARE MI SE PLATESTE CONCEDIU MEDICAL SI CATE LUNI PE AN AM DREPTUL
Discuție pensie femei
Sunt nascuta la 09.03.1960 .Pana in prezent am lucrat 19 ani si 8 luni din care 14 anisi 8 luni la grupa 1 de munca,am trei copii majori.Cand pot iesi la pensie.Multumesc.
Discuție penalitati
nu am declarat mansarda la impozit din 2008si acum mi-a venit de plata o suma care am achitato integral dar mi-a pus si penalitati care este calea legala se mai platesc penalitatile din moment ce am achitat suma retroactiv
Răspuns la discuția pensie militara
Inaceaqsta decizie este precizat ca se stabilesc drepturile de pensie incepand cu data de 01.01.2011.,mentionez ca la prima recalculare pensia mi-a fost marita cu 5 lei iar acu ,dupa doi ani redusa cu 48 de lei???
Tacsa de drum este valabila si in localitati sau numai inafara acestora?
Răspuns la discuția pensie militara
Multumesc,si de ce am primit pensia integral in luna martie 2013?
Discuție pensie militara
Buna ziua,sunt pensionar militar si azi 22.03.2013 am primit o noua decizie de pensionare pri care sunt instiintat ca i-mi scade pensia cu 48 de lei.Mentionez ca decizia este datata 02.03.2013,deci pe luna martie trebuia sa fie in vigoare dar eu pe martie 2013 aqm luat pensia neschimbata.Stie cineva care este dilema acestor recalculari repetate la nesfarsit de M.Ap.N?