avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 555 soluții astăzi
Forum Activitate iulyus02

Activitate iulyus02

Răspuns la discuția Proces de actiune in constatare
Multumesc pentru raspuns.Cele 3 amenzi de rovinieta trebuie sa le depun la dosar si sa cer instantei sa le plateasca el,nu?Mentionez ca de le financiar am scos masina in baza chitantei de mana ,deci nu mai platesc impozit.A mai ramas doar la politie inregistrata.Daca nu angajez avocat nu pot sa cer cheltuiele de judecata?Am sanse daca ma apar singur sau trebuie sa angajez un avocat?Multumesc.
Buna ziua ,ma numesc Costache Iulian si in anul 2007 am vandut unui cetatean o masina marca Dacia cu chitata de mana cu martori.Pana acum nu a dorit sa perfectam actele ,am reusit sa scot masina de la impozit,dar la politie eset inca pe numele meu .L-am actionat in judecata si la primul termen a cerut amanare motivand ca nu a avut timp sa-si pregateasca apararea adica sasi angajeze un aparator.Mentionez ca nici eu nu am un aparator adica ma apar singur .Eu doresc sa pot obtine o hotarare judecatoreasca ca sa pot radia masina de pe numele meu de la politie.Au venit si 3 amenzi de rovinieta pe numele meu.Ce pot sa fac si ce sanse sunt sa am castig de cauza?Cat mai poate amana procesul? Multumesc.
Discuție Radiere masina
Salut,acum 4 ani am vandut o dacia 1310 decat cu chitanta de mana si cu doi martori,celui care am vandut-o acum nu mai vrea sa facem actele de vanzare,cumparare.mentionez ca am vandut masina si am dat decat talonul masinii.Carta de identitate este la mine .Pe 25 .01.2012 expira ITP si nu mai vreau sa ii facilitez numitului o noua inspectie.Intrebare: pot radia masina decat cu cartea de identitate.Multumesc