Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Radiere masina
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Radiere masina

Salut,acum 4 ani am vandut o dacia 1310 decat cu chitanta de mana si cu doi martori,celui care am vandut-o acum nu mai vrea sa facem actele de vanzare,cumparare.mentionez ca am vandut masina si am dat decat talonul masinii.Carta de identitate este la mine .Pe 25 .01.2012 expira ITP si nu mai vreau sa ii facilitez numitului o noua inspectie.Intrebare: pot radia masina decat cu cartea de identitate.Multumesc
Ares-3, moderator
Aveti posibilitatea sa obtineti radierea auto,contactand SPR evidenta auto
Detaliati succesiunea de evenimente,sustineti si probati instrainarea auto cu chitanta incheiata
Autoritatea va verifica baza proprie de date si poate emite dovada in baza careia autoritatea fiscala ,dupa achitarea eventualelor debite, poate dispune radierea auto
Nu puteti radia auto numai cu cartea de identitate.
Cu " relatii" isi poate face inspectia tehnica atata timp cat certificatul de inmatriculare se afla la el.