Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Radiere de la fisc.
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Radiere de la fisc.

Salutare,imi poate spune cineva cum fac,daca am vandut o semiremorca pe persoana juridica, dar nu am stiut ca se radiaza la financiar, am crezut ca se va radia automat , cand cel care a cumparat bunul il va trece pe firma lui.
Au trecut 2 ani si achit impozitul aiurea pt ca nu m ai am nici actul de vanzare-cumparare si decat factura si chitanta de la acea vanzare,o copie dupa carte si talon,daca stie cineva ce trebuie sa fac?
Multumesc anticipat!
Pentru solutionare contactati persoanal SPR evidenta auto,detaliati speta si probati instarinarea cu documentele mentionate
Autoritatea va verifica baza proprie de date si poate elibera dovada in baza careia autoritatea fiscala poate dispune radierea,dupa achitarea integrala a debitului acumulat