Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Radiere autoturism
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Radiere autoturism

Va rog frumos sa ma ajutati, am avut un "autoturism" Dacia 500 - (Lastun) pe care
l-am vandut in anul 1991 fara insa a face actele necesare. Astfel am ramas inregietrata la Administratia financiara si platesc impozitul aferent, problema este ca nu mai am documentele masinii ( carte de identitate, talon) si nu reusesc sa mai gasesc persoana careia i-am vandut masina.
Cum pot radia aceasta masina sa nu mai platesc impozit ?
Multumesc anticipat !
Exista mai multe variante de solutionare
1-Contactati personal serviciul evidenta auto din cadrul SPR ,explicati situatia instrainarii auto
Politia va verifica in baza de date elementele de identificare ale auto,va elibera dovada ,in baza careia autoritatea fiscala va dispune radierea auto de pe rolul dvs