Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Actiune in instanta pentru radiere auto.
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Actiune in instanta pentru radiere auto.

Buna.Am vandut un autoturism,in baza contractului de vanzare - cumparare l-am radiat de la Fisc.Deoarece cumparatorul refuza sa transcrie autoturismul,as dori sa deschid o actiune in instanta pt. a obtine o hotarare judecatoreasca in baza careia sa pot radia autoturismul si de la DRPCIV.V-as ruga sa-mi spuneti care ar fi procedura,cat poate dura si ce costuri.Multumesc.
sa deschid o actiune in instanta pt. a obtine o hotarare judecatoreasca in baza careia sa pot radia autoturismul si de la DRPCIV.

Daca ati radiat bunul mobil de pe rol fiscal,pe cale de consecinta dvs nu va mai revin obligatii de plata
Bunul mobil ramane in evidenta SPR atat timp cat poate circula pe drumurile publice
Radierea auto la SPR evidenta auto reprezinta cererea irevocabila prin care persoana in drept solita scoaterea din evidenta a respectivului auto
La momentul instrainarii,ati completat talonul ?