avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1263 soluții astăzi
Forum Activitate codreanuv2

Activitate codreanuv2

Răspuns la discuția acuzat de delapidare
da,dar dak plangerea nu ajuns in instanta ,nu poate sa o retraga?plangerea a facuto la politie si sunt chemat sa dau o declaratie,ce ar fi cel mai bine sa fac :sa le dau banii (au zis ca dak achit in 3 luni toata suma ca isi retrag plangerea si ca in istanta o sa ma judece dupa o fapta mai mica) sau sa imi angajez un avocat?
Am lucrat la pariuri si am pariat o suma de bani in timpul programului de lucru(16000 de ron) cei de acolo mau concediat mau pus sa dau declaratie si am facut cu ei un angajament de plata pe 3 luni in 3 luni am restituit 5000 de ron.
Acum ei sau dus la politie au facut plangere penala cu acuzarea de delapidare cea ce nu este, eu leam propus sa rezolvam pe cale amiabila propunandule sa le dau 5000 de ron si restul de bani sa le dau esalonat timp de 3 luni acestia au vrut insa miau spus ca ei nu isi retrag plangerea numai dak eu imi platesc toata datoria si au zis ca in 3 luni e posibil sa ajunga cazul in instanta,insa avocatul lor era de alta parere si zicea ca dak ma tin de cuvant isi retrage plangerea si nu se intampla nimic,insa dak ar ajunge cazul in istanta si nu as mai avea niciun fel de datorie ce ar mai putea sa mi se intample exista vreo amenda sau vreun advertisment ,ar trebui sa platesc dak ei nu isi retrag plangerea a fost o intelegere verbala nu e nimic scris
sunt baiat,insa eu nu am luat acesti bani pur si simplu am pariat si ei stiiau cu 2 luni inainte ca io am mai pariat in timpul programului insa nu mau dat afara ca pariam des si mult si cred ca au asteptat sa fac o boacana ca asta eu sunt de acord sa le dau toti banii insa acum numai am in 3 luni nam reusit sa fac rost de 160 de milioane am reusit sa fac rost doar de 50 multa lume mia spus ca nici nu imi face cazier ,o sa fie un verdict in care eu trebuie sa le dau toti bani,asa am inteles .deci pot face puscarie?
DA
am fost lucrator comercial
Am lucrat in domeniul pariurilor sportive si in timpul programului de lucru am pariat o suma foarte mare de bani166 de milioane ,m-au pus sa semnez un angajament de plata pe 3 luni altfel faceau plangere la politie ,care expira in febroarie pe 15 am platit o parte din bani 50 de milioane,insa nu mai am de unde sa le dau si restu ce poate sa mi se intample pot face puscarie?
In schimbul sumei de 50 milioane am primit un angajament de plata nu o chitanta
Ce ar trebui sa fac
AVETI IDEE in ce fapta pot fi incadrat

Nu este ordin de plata pe el scrie dispozitie de incasare?
miau dat un ordin de plata nu miau dat chitanta
CE poate sa mi se intample in cel mai rau caz

Am lucrat in domeniul pariurilor sportive si in timpul programului de lucru am pariat o suma foarte mare de bani(in timpul programului de la ora 18 pana la 22 am pierdut 48 de milioane iar dupa 22 cand agentia era inchisa am pierdut inca 120 de milioane ) ,m-au pus sa semnez un angajament de plata pe 3 luni care expira in febroarie pe 15 am platit o parte din bani 50 de milioane,insa nu mai am de unde sa le dau si restu ce poate sa mi se intample pot face puscarie?
totusi e o chestie ca io am pariat si inainte si stia ca pariez chiar ma parat o colega insa nu mau concediat si in seara cand am pierdut m-au vazut pe camere insa nu m-au sunat m-au lasat sa pariez



Am lucrat in domeniul pariurilor sportive si in timpul programului de lucru am pariat o suma foarte mare de bani(in timpul programului de la ora 18 pana la 22 am pierdut 48 de milioane iar dupa 22 cand agentia era inchisa am pierdut inca 120 de milioane ) ,m-au pus sa semnez un angajament de plata pe 3 luni care expira in febroarie pe 15 am platit o parte din bani 50 de milioane,insa nu mai am de unde sa le dau si restu ce poate sa mi se intample pot face puscarie?
totusi e o chestie ca io am pariat si inainte si stia ca pariez chiar ma parat o colega insa nu mau concediat si in seara cand am pierdut m-au vazut pe camere insa nu m-au sunat m-au lasat sa pariez