avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 933 soluții astăzi
Forum Activitate credsper

Activitate credsper

Sunt divortata si fetita, 10 zile este la tata-l ei, si 4 zile la mine.Si eu ma duc la scoala sa o vizitez pt. a sti ce mai face si daca are nevoie de ceva, mai ales ca ea imi tot cere sa ma duc sa o vad. Dar, o femeie de serviciu de la scoala, imi face probleme. Adica: Ii spune directoare-i ca eu ma duc sa o vad pe fetita si intru in scoala, in pauza si ma duc sa o vad. Si cica, nu este voie sa intru in scoala. Dar, am fost la directoarea si i-am spus ca fetita vrea sa o vad, si eu ma duc in pauza sa o vad, nu in timpul orelor. A fost de acord,caci nu exista lege in care sa-mi interzica ca nu am voie sa intru in scoala sa ma interesesz, de fetita mea. Si a fost de acord directoarea scolii, ca in pauza sa o vad. Dar, femeia de serviciu din nou s-a dus la directoarea si a parat ca am venit mai repede(si am ajuns mai repede) si ca am stat in scoala timp de 30 de minute mai mult, pana a venit pauza. Caci afara este frig, si nu am putut sa stau afara, si portarul m-a lasat inauntru, pana se suna de pauza.Am 6 operatii, si nu pot sta prea mult in picioare. Dar, femeia de serviciu i-a spus, si acum mi-a interzis sa intru in scoala, pana se face pauza. Asa nu se mai poate. Caci de ce directoarea, asculta de o femeie de serviciu? As vrea sa-mi raspunde-ti:
1. Exista legi in care sa arate ca directoarea are dreptul, ca ea sa interzica sa intru in scoala, si sa o vad pe fetita?
2. As vrea sa-mi scrieti codul legi,sau numarul lui, unde sa caut ca exista legi, in care directoarea are dreptul,sa faca ea ,legi in scoala, dupa placul ei si dupa cum spune o femeie de serviciu.
3. Si daca ajung mai repede la scoala,caci eu stau in comuna Floresti, iar scoala este in cartierul Dambu Rotund, este departe, si ajung mai repede, unde scrie ca trebuie sa stau afara in frig sau in ploaie, pana-n pauza?
Va rog sa-mi scrieti si dovezi,nu numai cuvinte. Vreau sa stiu unde scrie legile in care sa citesc si sa arat directoare-i ,ce legi sunt pt. scoala. Si vreau sa stiu cu argumente reale, ca directoarea are dreptul sa-si faca legi, dupa bunul ei plac in acea scoala. Fetita mea, nici nu concepe, ca eu nu ma duc sa o vizitez,iar in divort specifica, clar, ca eu am dreptul sa o vizitez si sa ma ocup de ea. Chiar daca fostul meu sot a castigat-o.Va multumesc si astept raspuns. La revedere si o zi frumoasa.
Cu respect, Elisabeta.
Va rog sa-mi spuneti cum sa fac sa nu-mi mai trimiteti mesaje multe,sau reclame ,sau ce legi intra.Prea multe mesaje de la avocatnet primesc de la voi.As vrea sa raman la avocatnet,doar pt. intrtebarile mele,cand am nevoie.Dar nu mai pot sa tot vad ca primesc multe mesaje,pe zi, de la voi.Deci ,cum sa fac sa raman doar pt. problemele mele ,nu si pt. zeci de mesaje pe care le primesc de la voi. Multumesc pt. intelegere si la revedere. :D