avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 508 soluții astăzi
Forum Activitate st3f22

Activitate st3f22

Răspuns la discuția Complicitate la talharie
Solutie: Admite propunerea formulată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Cluj-Napoca, având ca obiect luarea măsurii arestului preventiv faţă de inculpatii MR , CT si RT za art.1491 Cod procedură penală, rap. la art.148 lit. f, art.143 si art.136 lit.d Cod procedură penală, Dispune arestarea preventivă a inculpatului MR , pe o durată de 29( douazeci si noua) zile cu începere din data de 08.01.2012 şi până la data de 05.02.2012 inclusiv, cercetat pentru săvârşirea infracţiunii de complicitate la tâlhărie faptă prev. şi ped. de art. 26 C.p., rap la art. 211 alin. 1, alin. 2 lit.b, c şi alin. 21 lit. a, b, cu aplic. art. 41 alin. 2 şi infracţiunea prev.şi ped. de art. 27 alin. 1 din Lg. 365/2002 cu aplic. art. 41 alin. 2, totul cu aplic. art. 33 lit. a C.p. În baza art.1491 Cod procedură penală, rap. la art.148 lit. f, art.143 si art.136 lit.d Cod procedură penală, Dispune arestarea preventivă a inculpatului CT , pe o durată de 29( douazeci si noua) zile cu începere din data de 08.01.2012 si pana la dat de 05.02.2012 inclusiv, cercetat pentru săvârşirea infracţiunii de tâlhărie prev. şi ped. de art. 211 alin. 1, alin. 2 lit. b, c şi alin. 21 lit. a, b, cu aplic. art. 41 alin. 2 C.p. În baza art.1491 Cod procedură penală, rap. la art.148 lit.f, art.143 si art.136 lit.d Cod procedură penală, Dispune arestarea preventivă a inculpatului RA , pe o durată de 19( nouasprezece) zile cu începere din data de 08.01.2012 şi până la data de 26.01.2012 inclusiv, cercetat pentru săvârşirea infracţiunii de tâlhărie prev. şi ped. de art. 211 alin. 1, alin. 2 lit. b, c şi alin. 21 lit. a, b, cu aplic. art. 41 alin. 2 C.p. şi a art. 99 alin. 3 C.p. Respinge cererile formulate de catre aparatorii inculpatilor de a se lua fata de acestia masura de preventie a obligarii acestora de a nu parasi localitatea de domiciliu. În baza art.193 alin.3 Cod procedură penală, cheltuielile judiciare avansate de stat cu prezenta încheiere, rămân în sarcina acestuia, cheltuieli in care se includ si onorariile avocatiale de cate 200 lei pentru aparatorii din oficiu a inculpatilor, .............................................., onorarii ce se vor achita din FMJ. Cu drept de recurs în termen de 24 ore de la pronunţare.
si acuma sunt cercetati pentru infracţiuni privind comerţul electronic (Legea nr. 365/2002)
23/01/2012 Amână cauza
Solutie: Constata legalitatea si temeinicia masurii arestarii preventive fata de inculpatii M.R., C.T. si R.A. pe care o mentine fata de acestia.
07/02/2012 Amână cauza
Solutie: Lipsa referatului de evaluare cu privire la inculpatul minor R.A.
21/02/2012

deci cum vine asta ca nu inteleg...acuma pedeapsea intre cat si cat o sa fie?
Răspuns la discuția Complicitate la talharie
va inteleg numa ca...cu avocati am vorbit...pentru 5000 de euro garanteaza ca scapa cu 1 an jumate...robert sa prezentat la politie si a dat tot afara..fapt pentru care Traian si Andrei au declarat ca robert a planificat tot...prejudiciul este de 27 mil si problema ii ca robert a scos bani din bancomat si a bagat aurul furat pe numele lui in amanet...cazul va fi judecat de tribunalul cluj si din cate am inteles va avea avocat din oficiu pentru ca azi o sunat acasa si o zis sa nui caute nici un avocat...ce am mai aflat ca Andrei de 17 ani va fii lasat in libertate... sper ca si intelegeti ceva din ce am scris...:)
Răspuns la discuția Complicitate la talharie
va multumesc....am aflat mai multe detalii,nici vorba de suspendare,cred ca o sa primeasca multi ani...
deci asi vrea sa aflu ca aproximativ Robert ca-ti ani poate primi sau daca are posibilitate sa primeasca suspendare,mentionez ca ii prima sa fapta penala...
multumesc

Politistii Biroului de Investigatii Criminale au depistat si identificat pe Robert de 23 ani, Traian de 19 ani, si Andrei de 17 ani ca fiind principalii suspecti de savarsirea a doua infractiuni de talharie. In 6 ianuarie, ora 05.25, Delia de 37 ani, din ...., a fost deposedata de o geanta cu acte si bunuri, prin folosirea violentei si amenintarea cu un cutit, in statia de autobuz de pe strada ..... In aceeasi zi, ora 8.05, Dorina de 47 ani, din ...., a fost deposedata de o geanta cu acte si bani, prin violenta si folosirea unui spray lacrimogen in timp ce se afla pe strada....

Robert este cercetat penal pentru complicitate la talharie, iar ceilalti doi pentru talharie.

Judecatoria ... a emis mandat de arestare preventiva pentru 29 de zile pe numele lui Robert si Traian, iar fata de Andrei a fost emis mandat de arestare preventiva pentru 19 zile.