avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Activitate Ellena007

Activitate Ellena007

Răspuns la discuția Demisie fără preaviz
Multumesc pentru ajutor!
Răspuns la discuția Demisie fără preaviz
Ma puteți ajuta va rog cu un model de demisie fara preaviz? Multumesc
Răspuns la discuția Demisie fără preaviz
Buna ziua. Angajatorul îmi poate respinge demisia in acest caz? Multumesc
Răspuns la discuția Demisie fără preaviz
Multumesc. In demisie trebuie sa scriu acest motiv?
Răspuns la discuția Demisie fără preaviz
Buna ziua. Nu primesc nimic in plus la salariu. Nici măcar zile libere pentru orele suplimentare. Lucrez 12 zile continuu urmate de 2 zile libere. Multumesc
Buna ziua. In prezent lucrez in cadrul unei firme și mi-am găsit in alta parte un job mai bun. La jobul actual programul este de luni pana vineri 6h30min, un Weekend la lucru(12h sâmbătă și 12 h duminica) și un Weekend liber, deși in contractul de munca scrie ca programul este de 8h pe zi, cu doua zile libere. Întrebarea mea este dacă pot sa îmi depun demisia fără preaviz pentru acest motiv? Multumesc
Buna ziua. Nu avem cum sa ne aflam intr-un conflict de interese. Fiecare are atribuțiile sale
Buna ziua
Lucrez in cadrul unei companii de 2 ani jumătate. In cadrul companiei am întâlnit un coleg ne-am îndrăgostit și in Iunie urmează sa avem nunta. Șeful a început sa ne intimideze sa ne depunem demisiile ca nu este ok sa lucram la același loc de munca. Întrebarea mea este următoarea: este vreo lege ce ne interzice sa lucram împreuna atâta ca soț și soție? Rog un răspuns
Răspuns la discuția Dividende coasigurat
Va multumesc.