avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 867 soluții astăzi
Forum Activitate primax

Activitate primax

lucrez la o societate de constructi din aprilie 2011 in noiembrie 2011 contractul a fost inchis fara ca eu sa stiu cand am cerut explicati mi sa spus ca exista o cerere de incheiere a contractului dar eu nu am semnat niciuna nici macar un stat de plata culmea ironiei este ca eu am lucrat si lucrez in prezent la aceasta firma si caut un raspuns la problema mea contractul a fost pe 4 ore incheiat pe perioada determinata pe 3 luni dar din iunie de la expirarea lui patronul mia spus ca imi incheie altul pe perioada nedeterminata contabila firmei cand am intrebato mia ras in nas si a zis ca pe ea nu o intereseaza can am spus ca fac plangere la itm
buna seara lucrez intro firma deconstructi si amenajari interioare in aceasta societate lucrez din aprilie in luna noiembrie am avut o discutie cu patronul despre inchiderea carti de munca si eu am refuzat acel contract a fost incheiat pe 4 ore si eu lucram de la 8 pana la 6.30 pe timpul ierni nea scazut din salariu pe motiv ca este criza si nu mai sunt lucrari dar am lucrat in bucuresti cu aceeasi societate lao vila si lucram de la 8 pana la 12 noapte si bani tot asaneau fost opriti acumdreptrasplata am aflatcaam contractu inchis din noiembrie cu toate ca eu nu am semnat nici o cerere de incheiere si mergand la contabila societati sacer a vedea cine a semnat aceea cerere de inchidere am fost refuzat si jicnit pe deasupra cand iam spus ca voi merge la itm si o safacplangere mia spus foarte nonsalant ca in ziua de azi daca ai bani nimeni nu are ce sati faca si chiar ma rugatsa fac aceea plangere spunandumi ca o savina itm da banu si tot asa ramane state de plata nu am semnat niciodata banii pe concediu nu mi sau dat si cand am intrebat de ce patronu a spus ca nu da decat la cine vrea el zile de concediu nu am avut ce trebuie sa fac sa imi recuperez bani pe ce am lucrat si cine a semnat aceea cerere de demisie sa raspunda penal