avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1915 soluții astăzi
Forum Activitate george15

Activitate george15

cind un angajator semneaza contractul de 3 luni de zile trebuie sa il faca contract nedeterminat sau prin act aditional il prelungeste la 6,9 luni cum se va proceda se respecta legislatia muncii sau o incalca angajatorul.
DIN luna MAI pe lista apare 44 lei,luna IUNIE apare 144 lei,lunile urmatoare penalizarea ramine aceiasi ca in iunie pina in decembrie 2011 nici nu scade nici nu creste.
DE la parchet am primit raspuns ca administratorul asociatiei ii sa facut dosar penal pe baza probelor care le- am anexsat copii dupa cele de liste de la ASOCIATIE lunile MAI si IUNIE si este dosarul pe data de 03.08.2011 la politie si nu am fost chemat pina acum.
VOI da declaratie in situatia ce se va intampla cu administratorul asociatiei si cele 2 liste nu are stampila doar semnatura.
CE se va proceda in final.
AM facut la PARCHET plingere impotriva administratorului asociatiei ptr savirsirea infractiunii prev de art 246 cC.P,art 214 C.P,si art 288 C.P.
DE la parchet mi sa scris ca cele scrise de mine sunt la POLITIE.
IN luna MAI pe lista de plata mia pus penalizare 44 lei si luna IUNIE penalizare 144 lei si pina luna DECEMBRIE 2011 penalizare 144 lei eu am achitat.
RASPUNSUL de la parchet scrie ca ia facut dosar penal pe baza copilor listei de plata xerox.
IN situatia asta la politie voi da declaratie ptr a se face cercetari sa imi rezolve problema cu penalizarile atit voi fii chemat la politie in rest organele se va ocupa de caz fara sa fiu chemat daca se merge in instanta.