avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 800 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters238383

Activitate ContSters238383

Răspuns la discuția acuzatie lovire
Am deja doi martori plus care imi sustin varianta(persoane care au fost cu mine in club),un angajat al clubului sustine acelasi lucru ca nu l-am lovit plus cei 2 martori ai sai care sustin acelasi lucru,a fost o incaierare generala erau 5-7 persoane care se imbranceau inclusiv partea vatamata. Mentionez ca nu i am vazut in viata mea si nu ii cunosc. Nu cred ca au sa ajunga la tribunal...dar fiind prima oara cand ajung la politie in calitate de "faptuitor" sunt putin panicat
Răspuns la discuția acuzatie lovire
Cred ca am fost ales pt ca eram cel mai aproape de incident plus ca nu stie sigur cine l a agresat
Discuție acuzatie lovire
Buna ziua, acum cateva luni a avut loc un incident in care nu am fost implicat,dar spectator(niste indivizi au avut o altercatie langa mine intr-un club). Acum victima insista ca a fost agresata de mine are si certificat medico-legal. Am fost si la o confruntare cu victima si martorii sai la politie si cei doi martori pe care i-a adus au declarat ca doar eram in preajma(unu a specificat chiar ca nu am lovit pe nimeni),altul a zis ca eram in imbulzeala dar ca nu m-a vazut lovind pe nimeni. Dupa...surpriza!!!victima mai are un martor care nu a aparut inca dar o sa vina care sustine el ca m-a si imobilizat. Eu banuiesc ca incearca sa monteze martorii sa ii inventeze...nu stiu cum sa ma pronunt. Intrebarea mea este daca nu are nici un martor ca l-am agresat ce se poate intampla? Si in ce termen poate sa apara cate un martor?Cand depune plangerea nu este si un termen in care poate sa vina cu martorii?De ex poate sa mai apara o persoana sa zica ca am facut cine stie ce si dupa 6 luni?