avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1426 soluții astăzi
Forum Activitate calina5

Activitate calina5

Discuție testul poligraf
va rog sa ma ajutati, am lucrat la un magazin , colega mea de serviciu a avut o cearta cu sefa mea si nu s-a mai prezentat la serviciu , banii din vanzare ramaneau in dulap pana a doua zi, cheia o puneam intr-un loc anume de care stiam doar eu si colega, cand am mers la munca nu am mai gasit banii din vanzare, eram eu la lucru singura de o saptamana, am fost la politie am dat declaratii dar nu ma-u crezut, acuma am facut testul poligraf, eu sunt anemica si sub tratament cu roacutanne, in timpul testului mi s-a facut rau, bratul imi era amortit abia mai raspundeam la intrebari dar nu iam zis domnului doctor ca imi este rau, acuma iar ma sunat domnul politist ca trebuie sa ma prezint la comisariat pentru alta declaratie, nu stiu ce sa fac adevarul este ca eu nu am luat banii dar imi este frica sa nu cad testul din cauza ca mi-a fost rau.am nevoie de un sfat va rog
va multumesc din suftet pentru raspuns, dar acuma el cand merge la tribunal are rost sa isi ia avocat sau tot una e , il mai poate ajuta cu ceva? in declaratii el a scris ca nu doreste sa fie aparat de un avocat, dar in citatia pe care a primito scrie ca poate sa isi duca si un avocat.cum sa faca? sa merga cu avocat sau nu? multumesc
buna ziua , un prieten a condus in anul 2009 un autovehicul fara permis de conducere, autovehiculul nu era al lui, era al unui prieten,la oprit politia si a declarat ca nu are permis de conducere, ca nu a furat masina dar nici ca pretenul sau ia intestat masina si astfel politia la incadrat la furt . in urma cu o luna acesta a primit o citatie in care scrie ca trebuie sa se prezinte la tribunal si ca a fost luat de sub acuzatie penala. ce vrea sa insemne acest lucru?ce o sa se intample cu el o sa primeasca o amenda penala sau o sa fie inchis?
As dori sa stiu daca urmasii veteranilor de razboi pot fi scutiti de taxele si impozitele locale si in ce conditii?multumesc