avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 775 soluții astăzi
Forum Activitate mar17

Activitate mar17

Răspuns la discuția Cazier
Trebuie sa fac cerere de reabilitare si dupa cat timp
Discuție Cazier
In data de 28/06/2011 am primit sentinta de 1 an si 2 luni cu suspendare pt conducere sub influenta bauturilor alcoolice fara accident . Dupa cat timp mi se sterge cazierul si care sunt procedurile. va multumesc pt sfat.
Am incheiat contract cu o societate de telefonie mobila pe 24 de luni luand telefon gratis,si in contract era specificat ca in primele trei luni pe langa 300 mb mai am 200 mb bonus. Dar cand am primit oferta mi sa spus ca am 1200 min in retea si 500 min pe fix national si international,pe langa mb ce i-am mentionat mai sus. Cei 200 mb nu i-am primit in primele trei luni. Dar dupa trei luni mi-au fost luate 200 de min. nat. si internationale pe fix. As putea sa reziliez contractul cu iei?


Multumesc anticipat
Mi-a fost anulat permisul pentru alcool.Am avut proces in 15.06.2011.Sentinta a fost de 1 an si 2 luni cu suspendare. Cand pot sa imi recuperez permisul inapoi? De ce acte am nevoie? Si care sunt pasii?
Buna, in 21 feb 2010 mi-a fost anulat permisu auto pentru alcool .am primit sentinta de 1 an si 2 luni cu suspendare. In august 2012 mi se termina pedeapsa .
1 Cand pot sa imi iau din nou permisul?
2 Si ce pasi trebuie sa parcurg?

Multumesc