avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2225 soluții astăzi
Forum Activitate ank25

Activitate ank25

Răspuns la discuția Casă de marcat
Ce se intampla sau cum procedez cu toate intrările și încasările de când am fost radiata până am aflat si am deschis noul PFA?
Răspuns la discuția Casă de marcat
Mulțumesc

Iulian Manea a scris:

Acum sunteti o noua persoana juridica si trebuie achizitionata si inregistrata o noua casa de marcat fiscala (sau aceeasi cu alta memorie fiscala).

Discuție Casă de marcat
PFA radiat in martie 2019, Am aflat de radiere in Iunie 2019 la depunerea lunară pentru mai 2019 pentru casă de marcat . În iunie am cerut informare la Registrul Comerțului (Am fost radiat că am avut 5Caen autorizate și 2 secundare) după informare am inceput procedura de autorizare PFA . Acum sunt PFA cu aceias denumire dar am alt CIF și alt F. Problema mea este in legatura cu casa de marcat:: 1. modific antetul sau trebuie să schimb memoria.? 2. Cum declar lunile radiate? pe care Pfa?
Buna ziua,

sunt noua in domeniu si am o problema (credeam ca mica)#-o
- in iulie 2011 se implinea :) pensie limita de varsta
-vine in octombrie 2011 ca vrea sa se pensioneze si are nevoie de acte pentru depunere dosar
- ii eliberez cartea de munca certificata de la itm 31.12.2010 + adeverinta de vechime din 01.01.2011 pana in prezent(data eliberarii adev oct2011)
CIM merge in continuare
- vine in feb 2012 cu decizia de pensionare limita de varsta cu numarul ......din data de 26.01.2012
acum chiar nu stiu ce sa fac

sa bag in declaratia D112 ca e pensionar? doar atat?
ce alte acte trebuie sa mai fac?

cum sa procedez? :((


multumesc anticipat