avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1678 soluții astăzi
Forum Activitate eu-ro

Activitate eu-ro

multumesc
multumesc
tatal nu a primit nici un ajutor, nimeni nu are vreo dovada ca i a dat ceva. copilul care a primit apartamentul poate contesta cumva? multumesc
chiar si dupa 15 ani? nu a intervenit cumva prescriptia? multumesc
buna ziua,
va rog sa ma ajutati cu informatii referitoare la un caz.

parinti divortati, au impartit bunurile, mai departe fiecare a achizitionat cate un apartament. tatal a facut vanzare cumparare pe apartamentul sau unuia dintre cei 4 copii cu clauza de intretinere. au trecut 15 ani. tatal nu a primit nici un ban la vanzare si nici nu a fost ajutat sau intretinut vreodata din acel moment. nu stie la ce notar au mers, a fost dus, nu are nici un exemplar din contract. tatal poate ataca in prezent in instanta contractul? cum ramane cu ceilalti 3 copii, care nu au stiut de intelegere si au aflat tarziu. cum ramane cu rezerva succesorala? cum se procedeaza? va multumesc
Răspuns la discuția certificat nastere copil
multumesc tare mult. o sa l trimit pe tatic in cazul asta (al amenzii, desi eu l am cam ratacit):slap:
Răspuns la discuția certificat nastere copil
ok, am inteles asta, imi cer vreo dovada ceva? alte acte, timbre? ca nu raspunde nimeni la un telefon si nu stiu ce sa iau cu mine, cate timbre si de care?
Răspuns la discuția certificat nastere copil
exact, da, am avut unul si l am, ratacit, numai ca "gurile" spun ca nu se elibereaza duplicat ci un certificat nou.
buna ziua,
am si eu o intrebare. certificatul de nastere pentru copii (mici) se elibereaza doar mamei sau si tatalui? daca ma duc la primarie ce anume imi trebuie pentru a obtine altul?