avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 872 soluții astăzi
Forum Activitate gelu36

Activitate gelu36

ms mult pt sfaturi dar sincer nu e vb de sotia mea care nu o mai pot recupera cat timp a fugit cu tot cu masina si cu un albanez practic ea nu mai are nici o valoare masina da va multumesc ori cum pt tot
deja mam adresat parchetului de pe langa judecatoria constanta dar ma gande-am daca e vr-eo alta cale mai rapida de recuperare din cate am auzit vr-ea sa-mi vanda masina cu acte false. multumesc
am si eu o intrebare daca sotia mea ma parasind luandumi masina care nu e dobandita in tipu cazniciei ce asi putea face sa o recuperz urgent ? multumesc
Răspuns la discuția divort- competenta teritoriala
ma poate ajuta cineva sa ma inderume sau cu un sfat ce sa fac cu cele 2 procese? sau ce ar f lagal sa fac cum sa procedez ?
Răspuns la discuția divort- competenta teritoriala
multumesc am inteles dar ea nu e in tara toate actele ei sunt pe numele de familie al meu adresa de pe buletin pasaport permis toate sunt in ct- noi nu am locuit nici o data la medgidia a trimis o procura parintilor sa depuna actele de divort la medgidia cum sa putut face asa ceva ? si de ce nu le-a putut depune cum era legal la constnata eu nici nu am fost anuntat de acest divort am banuit ceva pana am aflat de la alte persoane ce a facu si ca a plecat cu alt cineva si atunci mam decis sa depun actele de divort la constanta unde locuesc si acuma si am locuti in timpu casatoriei cu sotia ea e in uk acuma pot dovedi ca e cu alt cineva . am o masina care este dobandita inaintea casatoriei cu un an si ceva apropape 2 anii nu vrea sa mi0o restituie . dar asi vrea sa stiu ce pot face cu cele 2 procese nu putem divorta de 2 orii

tot ce e facu in apartamentu ala e facut din aintea de a ne casatori am facturi doveditoare pe masina la fel ma poate afecta cu ceva la partaj ? avem 2 ani jumate de cand suntem casatoriti legitim
o intrebare am si eu daca poate fi 2 divorturii in acelasi timp pe rol si care ar fi valabil cel din constanta de la ultimu domiciliu de pe buletin sau le de la medgidia unde locuesc doar paritii sotiei si in acest caz ce pot sa fac multumesc