avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 946 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... buna. Ce trebuie sa fac? Sotia a luat masina cand a ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

buna. Ce trebuie sa fac? Sotia a luat masina cand a plecat.

am si eu o intrebare daca sotia mea ma parasind luandumi masina care nu e dobandita in tipu cazniciei ce asi putea face sa o recuperz urgent ? multumesc
Cel mai recent răspuns: gelu36 , utilizator 16:55, 29 Februarie 2012
Va adresati politiei cu o plangere pt furt intre soti
deja mam adresat parchetului de pe langa judecatoria constanta dar ma gande-am daca e vr-eo alta cale mai rapida de recuperare din cate am auzit vr-ea sa-mi vanda masina cu acte false. multumesc
Bun gasit...domnul Gelu daca imi permiteti.....in afara de masina(care am inteles ca e numai a dvoastra),nu a-ti mai facut nimic impreuna?ma gandesc o locuinta,mobila,imbunatatiri etc....si copii de ce nu...ea ramane cu masina si atat....viata merge inainte si cu masina si fara.....
....e doar umila mea parere....o zi minunata in continuare!
Ultima modificare: Miercuri, 29 Februarie 2012
Cornel Vasile, Consilier juridic
ms mult pt sfaturi dar sincer nu e vb de sotia mea care nu o mai pot recupera cat timp a fugit cu tot cu masina si cu un albanez practic ea nu mai are nici o valoare masina da va multumesc ori cum pt tot

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accidentat de un auto declarat furat iepurache2004 iepurache2004 buna ziua ,am avut un accident.un auto mercedes mia taiat calea pt un viraj la stanga din sens opus ,eu mergand normal catre inainte.impactul sa produs cu ... (vezi toată discuția)
Consum de alcool la volan busubogdan busubogdan Buna ziua, recent am fost prins conducand un autovehicul sub influenta bauturilor alcoolice , mentionez ca am facut un accident , fara victime , in masina ... (vezi toată discuția)
Autoturism in devalmasie AdyW AdyW In urma divortului, fosta sotie a renuntat la propriul copil, dar nu si la autoturismul achizitionat in timpul casatoriei printr-un credit de nevoi ... (vezi toată discuția)