avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 790 soluții astăzi
Forum Activitate cecilia68

Activitate cecilia68

cu permisiunea d-voastra am sa va dau o explicatie care este cat se poate de prezenta si reala in viata mea:am o vechime de 3 ani ca si ag.securitate,calificata cu atestat,cum s-ar spune totul si toate in regula,dar...cand am cerut o adeverinta mi s-a scris la functie PAZNIC,asta nu ca m-ar deranja,ma deranjeaza faptul ca sunt platita cu 2,7 ron per ora si in conditiile in care lucrez sambata,duminica,sarbatori legale,un liber la doua saptamani in conditiile in care lucrez o dumina toata ziua si cealalta o am liber dar de fapt asta este asa ca sa avem o zi libera la 2 sapt.ca de altfel lucram in fiecare zi a lunii...
Lucrez la actuala firma de la 1 iulie 2011,pentru anul anterior am avut dreptul la 11 zile de concediu,cinci zile le-am efectuat in anul trecut in noiembrie si pentru restul de sase a ramas sa fie platite,cel putin asta ne-au spus tot timpul,nu se da concediu pentru ca nu sunt oameni,si ce sa credeti !? pentru cele 5 zile nu am primit un leu iar pentru astelalte 6 zile nici macar un ban...astept de 2 luni(au promis banii la drepturile banesti din ianuarie,apoi la cele din februarie)...cat sa mai astept,am spus ca voi merge la ITM si au zis ca inainte sa o fac sa scriu demisia,ca stiu ce ma asteapta
Am o mare,foarte mare problema,nu am pe nimeni,parinti,frati,etc.,locuiesc in chirie,proprietarii nu doresc sa ma ia in spatiu,de altfel nu sunt nici in tara,chiria o primeste tatal d-nei,asa ca nu am cum sa-mi fac mutatie .Exista vreo posibilitate,nu stiu,ma intreb cei care sunt oamenii strazii,nu au act de identitate? nu stiu ,sunt disperata.