avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 449 soluții astăzi
Forum Activitate Andrea_88

Activitate Andrea_88

In hotarare tata are un program de vizita de 2 ori pe luna de sambata dimineata pana duminica seara, 30 de zile in vacanta de vara si sarbatorile legale in 2 in 2 ani.Locuinta minorului se stabileste la mama.Autoritatea parinteasca exercitata de ambii parinti.Asa stiu ca hotararea nu este definitiva si irevocabila, dar nu sunt sigur.Maine o sa am sentinta de divort in fata mea si putem reveni la acest subiect cu siguranta!Multumesc de ajutor!
Da, aveti dreptate, nu scrie nici temporara nici definitiva , scrie custodia se incredinteaza mamei dar cu drepturi egale la cresterea copilului pentru ca in instanta n-a avut nimic impotriva tatalui.Mentionez ca tata de la nastere si pana in ziua de azi plateste pensia alimentara mentionata in sentinta, isi viziteaza copilul si au o relatie foarte buna cu minora
Nu stiu exact, nu am sentinta la indemana.
Buna ziua. M-ar interesa daca o femeie divortata, mama unui copil de 6 ani poate sa paraseasca tara fara acordul fostului sot,tatal copilului?In sentinta de divort e trecuta ca mama are custodie temporara. Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția angajat la 4 ore
Multumesc pentru raspuns
Buna seara,
Daca cineva e angajat la o firma la 4 ore, C.A.U.-ul e platit, da?Persoana respectiva se afla in spital si i s-a comunicat ca deoarece e angajat la jumat de norma e obligat sa plateasca taxele spitale! Eu, personal am stiut ca nu conteaza daca e angajat la 4 sau 8 ore!Poate sa ma lamureasca cineva in privinta acestui subiect? Multumesc! O seara placuta! Andrea