avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 820 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters243230

Activitate ContSters243230

buna, ma numesc magda si lucrez in 2 locuri,si vreau sa stiu cum trebuie sa procedez cu concediu medical pt ca sint bolnava cu piciorul.trebuie sa cer adeverinta de la amindoua locurile de munca sau cum se procedeaza,,,sau trebuie predate 2 concedii medicale,, va rog sa mi raspunde ti urgent ,, va mulrumesc..... o alta problema este cu medicina muncii,una dintre firme la care lucrez mi a cerut sa merg la medicina muncii de mai multe ori motivind ca sint angajata a firmei cu probleme de sanatate , doresc sa va intreb de cite ori are dreptul legal firma sa ma trimita la medicina muncii,mentionez ca daca am intrat in concediu medical am fost trimisa inapoi la medicina muncii,mi s a spus daca nu sint in stare sa lucrez sa stau acasa adica firma vrea sa ma dea afara pe motive medicale ,mai mentionez ca m am accidentat cind eram angajata la firma lor, si este vina mea ca nu am anuntat la ITM accident de munca ,,, va rog sa mi raspunde ti si la aceasta problema va multumesc
am lucrat la firma un an si 2 luni cu o ora in cartea de munca si inca un an cu 4 ore si vreau sa stiu daca am dreptul la somaj va multumesc