avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Activitate nicoletamoroianu

Activitate nicoletamoroianu

Răspuns la discuția certificat energetic
Buna ziua noi am cumparat apartamentul prin Prima casa si ne-a trebuit certificatul energetic care trebuie neaparat facut de proprietar nu conteaza ca vinde cuiva care o cumparaa cu un credit nu stiu exact sa va spun de cand dar toti cei care vad sunt obligati sa isi faca certificat energetic
Buna ziua am si eu o nelamurire se mai acorda ceva banuti din partea la stat atunci cand ti se naste primul copil? In ce condditii se acorda si ce anume trebuie sa facem?
Buna ziua am si eu o intrebare am lucrat la Mic.ro un an si firma a intrat in insolventa.In fiecare luna ni s-a oprit din salariu o suma care teoretic trebuia sa fie intr-un cont sa ne putem folosi de ea atunci cand avem nevoie de ea dupa ce dam demisia sau din alte motive cum ar fi firma intrata in insolventa. Acum nu ni se mai da garantia inapoi deoarece nu este considerata creanta salariala ci doar ni se vor da salariile si bonurile restante ce ar trebui sa fac in acest caz??
Multumesc
Buna ziua.Am si eu o nelamurire si daca se poate sa ma ajutati.Am lucrat la [Editat] 1 an fara o zi adik pe data de 6 martie mi-a incetat contractul de munca iar pe data de 7 am depus dosarul pentru somaj. Azi am fost la somaj si mi-a spus sa imi bag concediu de maternitate ca am dreptul cum mi se calculeaza concediu de maternitate ca si banii ma refer? Indemnizatia pentru crestere a copilului am inteles ca am dreptul dar am dreptul 2 ani? Si acolo cum mi se va calcula venitul care l-am acumulat cat timp am lucrat?
MUltumesc frumos astept un raspuns de la dumneavoastra
Buna ziua.Am si eu o mica problema, am lucrat la Mic.ro si firma a intrat in insolventa urmand ca angajti sa fie in preaviz.Pe data de 3 februarie am semnat notificarea de incetare a contractului de munca. Eu am problem de santate cu menstruatia si am ramas insarcinata in 26 de sapt dar am aflat abia dupa ce am senat decizia.MAi pot face ceva?Pot primi prenatal?Daca nu unde as putea plati pentru a primi prenatal?Sau este prea tarziu?