avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 633 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters244341

Activitate ContSters244341

am lucrat 10 ani apoi am avut somaj si 2 ani am lucrat dar fara carte de munca apoi am plecat si m-am angajat cu carte de munca adica doi ani am stagnat cu cartea de munca .dar si daca nasc si ma intorc la servici si continui tot nu pot sa beneficiez de indemnizatie
Răspuns la discuția pensie de intretinere minor
Multumesc frumos
Buna seara am si eu o intrebare pt dumneavoastra daca eu am nascut si cer pensie alimentara si tatal nu are servici mai este valabil ca plateste33%din salariul minim pe economie chiar dak nu are servicii?

Multumesc
Buna seara am aflat ca sunt gravida am 7saptamani si lucrez de 2 luni multumesc
niki nu conteaza daca am lucrat inainte 10 anii da am intrerupere de 2 ani inainte de a ramaneinsarcinata?

in concluzie nu ma pot intoarce la servici sa fac 12 luni ca sa pot beneficia de indemnizatia de crestere a copilului de 2 ani chiar daca fac 8 luni lucrate pana nasc?



[Mesaj editat - pct. 1.3 din regulament]
Buna seara deci daca raman la servici pana nasc ceea ce am sa fac beneficiez si de indemnizatia de crestere a copilului cei doi ani chiar daca nu fac 12 luni lucrate? sau trebuie sa ma intorc la servici pana fac 12 luni? multumesc frumos
Buna seara dar nici nu ma pot intoarce sa servici pana fac 12 luni ca sa beneficiez de indemnizatia pt cresterea copilului multumesc
Buna ziua m-am angajat si eu de doua luni si acum am aflat ca sunt gravidabeneficiez si eu de prenatal ?Daca nu beneficiez cum fac pot sa ma intorc la servici dupa ce nasc sa continui pana fac 12 luni si dupa accea sa intru in prenatal ?Multumesc