avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 927 soluții astăzi
Forum Activitate simonabledea

Activitate simonabledea

Răspuns la discuția iesire din tara
Din aceste lucruri deduc ca nu am cum sa-mi ajut copii fara sa fiu lasata de el.Multumesc inca o data pt.raspuns.
Răspuns la discuția iesire din tara
Multumesc pt.raspuns.In cazul in care mas casatorii acolo asta mi-ar usura situatia?Sau sar putea face acum un act cu acceptul fostului sot de a ramane definitiv?
Discuție iesire din tara
Buna ziua,sunt divortata ,avem custodie comuna cu fostul sot.Am primit sprijin sa merg in Germania definitiv cu copii.Ce trebuie sa fac sa nu am nevoie an de an de aprobarea fostului sot de a scoate copii din tara?El acum este de acord dar daca in timp se razgandeste nu vreau probleme,copii vor urma acolo scoala.Cel mare e cu handicap grav si incerc sa-i fac un viitor sa-i ofer o siguranta pentru ziua de maine.


Răspuns la discuția divort
Multumesc frumos,nu inteleg ce semnifica termenul de atac pt cererile accesorii,daca e vorba despre partaj la noi nu va fi asta,vrem sa facem o hartie legalizata la notar prin care eu renunta la pensia alimentara iar el la partea lui din apartament.Noi am avut doua termene,la al doilea am semnat amandoi o precizare de actiune facuta in doua exemplare .Asta schimba ceva?Am nevoie cat de repede de noul buletin,sunt asistent personal al copilului meu care este in gradul grav de handicap,mie teama ca nu cumva sa nu mai pot ridica salarul daca nu mai sunt pe acelasi nume.Trebuie sa modific multe hartii la comisie si in alte locuri.

Răspuns la discuția divort
Buna ziua.Sa terminat divortul pasnic fara sa fim nevoiti sa aducem martori,ni sa dat custodie comuna,a fost de acord sa paraseasca casa,copii sunt la mine dar au trecut 3 saptamani si nu a aparut sentinta.Dupa cat timp pot sa o am in mana definitiva si irevocabila si in cat timp pot sa-mi schimb buletinul?
Răspuns la discuția divort
multumesc mult pt.raspuns,sper sa se termine in cel mai omenesc mod si fara prea multe cheltuieli.
Discuție divort
buna ziua,sunt in divort,avem doi copii minori unul fiind cu handicap grav eu sunt asistent personal ,am avocat dar sotul meu sa hotarat sa mergem pe cale ameabila.pe 19 martie avem prima infatisare e posibil sa se termine pe loc?Mia propus sa renunt la pensia alimentara iar el cedeaza partea lui de apartament,e posibil asta?